EĞİTMENLER

Türkiye'de lindy hop dansının var olduğu 12 yıl içinde geldiğimiz noktada hem birbirimizden, hem de dünyadan çok şey öğrendik.

Eminiz ki teknik anlamda birbirimize anlatacak çok fikrimiz, paylaşacak çok deneyimimiz var.

All That Jazz Weekend haftasonu boyunca tamamı Türkiye'den eğitmenlerle atölyelerimiz olacak.

Haftasonu boyunca iki farklı seviyede atölyeler yapılacak. *

Full Pass alarak katılabileceğiniz bu atölyeler her seviye için ana dersler 4 saat, konsept dersler 3 saat, toplam 7 saat olacak.

Ana ders olan 4 saatin 3 saati lindy hop, 1 saati solo caz içerikli olacak.

 
 
 

Serpil

Yıldırım

İzmir

1990 İzmir doğumlu olan Serpil Yıldırım, dans etmeye 9 yaşında halk dansları ile başladı ve uzunca bir süre dansa bu branşta eğitim alarak devam etti.
2009 yılında dans hayatına Dans Sporu (Latin Amerikan Dansları) ile devam etti ve dans ile ilgili ilk profesyonel deneyimlerini bu süreçte yaşadı. TDSF tarafından düzenlenen yarışmalarda Türkiye genelinde dereceler elde etti ve aynı süreçte Ege Üniversitesi Latin Dansları Topluluğu ile şehir içi ve şehir dışı birçok gösteride yer aldı. Takip eden senelerde dans topluluğunun başkanlığını yaptı ve topluluğa ait ilk uluslararası dans festivalini düzenledi. Lindy Hop ile tanışması da bu dönemin hemen sonrasına denk geldi.
Sosyal bir dans ihtiyacı ve Caz müziğine dans etme fikrinin çekiciliği birleşti. Lindy Hop’ a başladıktan sonra dansı tüm İzmir’ e yayma fikrine kapıldı ve 2014 yılında dansçı arkadaşları ile birlikte Lindy Hop İzmir'i kurdu.
2014 yılından bu güne, Lindy Hop İzmir Dans Stüdyosu’nda, üniversitelerde Lindy Hop ve Solo jazz dersleri vermekte, gösteri gruplarının koreograflığını yapmakta ve uluslararası düzeyde yarışmalara katılmaktadır.
Dans etmeye karar vermiş ve bunun için aynanın karşısına geçmiş herkesin, kendilerini ve içlerindeki tutkuyu keşfetmeleri için bir itici güç olmayı hedeflemiştir.
Müzikle hep özel bir bağ kurmuş ve dans ettiği müzikle var olmaya çabalamıştır. “Müziği elbise gibi giymek, onunla örtünmek” şeklinde tarif etmektedir bu çabayı. Dönüşen ve zenginleşerek günümüze gelen caz müziğine eşliğin de ilerlemeci ve cüretkâr olması gerektiğini düşünmektedir.
Müziği algılayışı, bedensel yeteneği ve farklı türlerde uzun yıllar yaptığı dansları sosyal dansa uyarlayışı onun dans kimliğini oluşturan ve zenginleştiren en önemli şeylerdir. Serpil Yıldırım halen daha Lindy Hop İzmir Dans Stüdyosu'nu yönetmekte, Lindy Hop ve Solo jazz dersleri vermektedir.

Hilal

Çetinkaya

İzmir

Dansa 11 yaşındayken ilkokulda yapılan halk dansı seçmelerine katılarak başlıyor. 2 yıl süren halk dansından sonra üniversiteye kadar tekrar dans edecek fırsatı ya da ortamı bulamaması sebebiyle dansa ara vermek durumunda kalıyor. 2012 yılında üniversitenin dans topluluğuna başvururak swing  danslarıyla tanışıyor. Onun için öteki herşeyin kenara itildiği ve sadece dansın yoğun olarak kendini hissettirdiği bir dönem başlıyor hayatında. Swing dansını daha sonra sportif latin (samba, rumba, cha cha, jive, paso doble), flamenko ve sonrasında kısa bir dönem çağdaş dans izler. Ne kadar çeşitli dans denemiş olsa da en sonunda swing  danslarında ilerlemek, kendisini ve İzmir'de yeni olan Lindy Hop topluluğunu geliştirmek için Serpil Yıldırımla ders vermeye başlar. İçine doğduğu coğrafyanın müziği ve dans figürlerini Lindy Hop ve özellikle solo jazz'a eklemeye bayılması ve ikisinin uyumundan ortaya yeni şey onun için inanılmaz bir motivasyon kaynağı. Ayrıca swing danslarını en güncel haliyle takip edip, özüne bağlı kalarak ama mutlaka kendinden bir şey ekleyerek dansı evirmeye ve ileri itmeye çalışıyor. Serpil Yıldırımla beraber duo  solo jazz gösteriler çıkartarak bunları İzmir'de ve dünyanın farklı yerlerinde sergilemeye çalışıyorlar.

Pınar

Yalçın

İstanbul

Pınar küçük yaşlarından beri tam bir dans tutkunu. Önce bale ve jimnastikle başladı dans serüvenine ama aklı hep filmlerde gördüğü aerial sahneleriyle tanıdığı lindy hoptaydı. Bu dansı tadabileceği bir okul bulamadı ve hip hopa yöneldi, ta ki 2012 yılında bir dans okulunda açılan lindy hop sınıfını duyana kadar. Böylece İstanbul Lindy hoppers'la ve lindy hopla tanışmış; çocukluk hayaline kavuşmuş oldu. Pınar bugün İstanbul Lindy Hoppers’ta eğitmenlik yapıyor, bir yandan da parçası olduğu Jazz Delights ekibiyle birlikte festivallere katılıyor, performanslar sergiliyor,  atölyeler düzenliyor ve içindeki dans neşesini yaymaya devam ediyor.

 

Semih

İşbilen

İstanbul

Semih'in hayatına dans 2014 yılında girdi ve o kadar hızlı öğrenmeye başladı ki; Herrang Dans Kampı'nda (Burlesque Man gecelerinde) Chester Withmore ile 2 kez sahne aldığında sadece 6 ay boyunca dans etmişti. Sonrasında dansına daha fazla odaklandı ve gelişimin tadını hem kendine hem bize gösterdi. Onu karakterize eden şey enerjisi ve yaratıcılığı; iyi iletişim becerisi ve Lindy hop'a bitmeyen tutkusu. Semih uzun yıllardır İstanbul Lindy Hoppers'ta eğitim vermekte, şu an da Jazz Delights İstanbul ekibi ile performanslar ve atölyeler vermeye devam ediyor. Yeni başlayan Blues eğitmenliğiyle de ilhamının peşinden gitmeye devam ediyor.

 

Pınar

Göktaş

İstanbul

2000'lerin başında elektronik müzik kuluplerinin pistlerinden inmeyen Pınar, bir süre sonra dansı kendi kadar seven kimseyi bulamadığı için gece hayatına küstü. 2015 yılında Swing İstanbul'un kapısından girince çok uzun zamandır aradığı bir şeyi bulmuş gibi hissetti ve bu hissin peşinden gitti. O günden beri dans ediyor ve kendini swing çalan her yerde evinde hissediyor.

 

Okan

Aydoğu

İstanbul

Okan Aydoğu 2011 yılının sıcak bir İstanbul yazı sokakta karşılaştığı Lindy Hop dansını ilk gördüğü anda gülümseyerek arkadaşına şunu dedi: “Dans edelim mi?” O günden beri kendini sosyal dans, Swing müziği ve Lindy Hop topluluğu konusunda bitmez tükenmez bir öğrenme sürecinde bulmuştur. 2014 yılından beri İstanbul’da düzenli olarak eğitmenlik yapmakta ve yıllar boyunca birçok festivalde aldığı eğitimler ile Otantik Solo becerisini de geliştirerek sosyal dansı ile harmanlamaya çalışmaktadır ve bu bilgi ve tecrübesini her yaştan insanla paylaşmak ister. Bunun için de elinden geldiğince yurt dışı ve yurt içi organizasyonlara katılarak dans tutkusunu canlı tutar. Ne de olsa Lindy Hop dansını ve Swing müziğini insanları bir araya getirerek mutluluk, neşe ve barış yayan bir yol olarak görmektedir. Antalya güneşinde dans etmeye de can atmaktadır!

Müjde

Çeti

İstanbul

2012 yılında Lİndy Hop ile tanışan Müjde, Swing kültürü ve lindy hop dansının zenginliğinden çok etkilendi ve keşfetme serüveni başladı. Yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılarak ders aldı, sosyal gecelerde dans ettikçe öğrenme isteği ve enerjisi bir tutkuya dönüştü.
Lindy Hop ve otantik jazzdaki detaylar, müzikalitenin sunduğu sonsuz ihtimaller ve bunlar bir araya geldiğinde her dans deneyiminin ruhu olan bir tasarıma dönüşüyor olması ona heyecan veriyor. Dans ederken anda kalabilmenin ve kendin olabilmenin iyileştirici etkisini herkesin yaşayabilmesini diliyor, teşvik ediyor.
Üyelerinden biri olduğu Jazz Delights ekibi ile festivallere katılarak atölyeler veriyor, performanslarda yer alıyor ve uzun süredir İstanbul Lindy Hoppers'ta eğitmenlik yapıyor. Öğrenmeye devam ediyor, paylaşmaktan büyük keyif alıyor.

 

Emre

Naza

İstanbul

2011 yılında bir tesadüf eseri Lindy Hop'la tanışan Emre, dans hayatı boyunca seyahat ve dans tutkusunu bir araya getirerek yurtdışında birçok festivale katıldı. Farklı tarzlardaki eğitmenlerle çalışma şansı buldu, lindy hop sayesinde yeni yerler gördü, yeni arkadaşlar edindi. Lindy hop ve otantik jazz üzerine yoğunlaşan Emre, dansın teknik yönüne ve müzikaliteye odaklanarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

 
 

Deniz

Unligil

İstanbul

İstanbullu Deniz Ünligil,  dans eğitmeni, performansçısı ve aynı zamanda yarışmacısı.
 Lindy Hop ile ailesi sayesinde  16 yaşında tanıştı ve çok kısa bir sürede dans dünyasına ait olduğunu hissetti. Sadece birkaç aylık derslerden sonra ilk uluslararası swing dans festivaline katıldı ve  swing dansının ve jazz müziğinin hayatının en büyük parçası haline geleceğini anladı. O zamandan beri swing dansına ve müziğine olan tutkusu her geçen gün artmaya devam etti.

Üniversitede sahne ve gösteri sanatları yönetimi eğitime devam etmekte olan Deniz, aynı zamanda dans partneri Malik Derin Küçümen ile swing dansı eğitmenliği yapıyor ve her fırsatta dünyanın farklı noktalarındaki uluslararası swing dans toplulukları ile tutkusunu paylaşmak için seyahat ediyor.

Malik

Derin

Küçümen

İstanbul

Malik Derin Küçümen, Lise yıllarında başladığı dans hayatına, 2011 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro bölümünde devam etmiştir. Mezuniyetinin ardından oyuncu, dansçı ve koreograf olarak Broadway Jazz alanında çalışmalarına devam eden Malik'in, Lindy ve otantik caz dansları ile tanışması Eylül 2017 yılında olmuştur.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Çocukluğundan beri özellikle caz müziğinin özellikle big band swing tarzına hep hayran olan biri için Lindy Hop'a aşık olması kaçılmaz olmuştur. Başladığı günden beri her gününü bu dans ve kültürü ile geçiren Malik bu kısa 2 senelik süre içinde Türkiye ve yurt dışında bir çok eğitmen ile bire bir çalışmalara başlamış; festivallere katılmış ve her fırsatta kendini geliştirmeye çalışmıştır.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
2018 yılından itibaren partneri Deniz Ünligil ile birlikte çalışmaya başlayan Malik, Türkiye'yi uluslararası festival ve yarışmalarda temsil etmeye başlamıştır. Malik için yarışmak, bu kültürün göz ardı edilemez bir parçası olarak, en geleneksel gösteri şekli ve yaratıcılığın paylaşıldığı bir mecra olmuştur. Onun için bir yarışma finalinin parçası olmak, sahneyi paylaştığı arkadaşları ile birlikte bir gösteridir artık.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Malik'ten küçük bir mesaj: " Lindy Hop'un çılgın tarafını Antalya'daki Lindy Hop severler ile paylaşmayı ve All that Jazz Weekend'de hep beraber zıplamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Görüşmek üzere! 

Özge

Gölbaşı

İstanbul

90'ların karışık kasetleri eşliğinde annesinin dolabından aşırdığı kıyafetleri ve bazen bir masa örtüsünü kendine köstüm yaparak evi sahneye dönüştürmesiyle başlayan dans hayatına, 2015 yılında bir erken yılbaşı partisinde lindy hop ile tanışmasıyla birlikte devam etti ve o günden itibaren swing ruhu onu ele geçirdi. 2017 yılından itibaren uluslararası pek çok festivalde lindy hop ve otantik solo jazz dersleri aldı, yarışmalara katıldı ve dereceler aldı. Şu an Swing Istanbul Studyosu'nda eğitmenliğe devam eden Özge, son bir yıldır ise boogie woogie dansını Türkiye'de geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor ve bu dansı All That Jazz Weekend'deki dansçılarla tanıştırmak için can atıyor.

Yasemin

Selçuk

İstanbul

Kulaklığı yanındayken yerinde duramadığından ayağı metro istasyonlarında sarı çizgiyi hep geçen, odasında tek başına soluk soluğa dans ederken içeriye biri girdiğinde utanıp aslında oturuyormuş gibi yapmak için komik durumlara düşen Yasemin sonunda kendi gibi insanlarla 2013 yılının baharında bir swing dans partisinde tanıştı… Aynı günlerde swing onu blues ile tanıştırdı ve bu büyüleyici dansların yarattığı kültürün, ortamın ve ritmin tutkunu oldu. Swing İstanbul Studyosunda eğitmenliğinin yanısıra blues dansını Türkiye’de geliştirmek için oluşturulan Hadi Blues’da 2018’den beri eğitmenlik ve çalışmalar yapıyor. Uluslararası festivallere katılarak kendini geliştiriyor ve gezdiği her şehirde yerel blues ve Lindy Hop partilerini de kaçırmamaya çalışan tam bir sosyal dans tutkunu.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Son dönemde birlikte çalıştığı Semih İşbilen ile beraber All That Jazz Weekend’deki dansçılar ile Blues ateşini paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyor...⠀

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM

+9 0533 165 90 45